Windows 8 dla Pentagonu. Akcje Microsoftu spadają 1,3%


Windows 8Microsoft zaopatrzy Departament Obrony USA w swój najnowszy system operacyjny Windows 8. W Departamencie Obrony pracuje ok. 450 tysięcy osób. Trzy czwarte z nich „przesiądzie się” z poprzedniej wersji Windowsa na najnowszy system operacyjny.

Microsoft wprowadził do sprzedaży detalicznej Windows 8 pod koniec ubiegłego roku. Nie został on „ciepło” przyjęty przez klientów indywidualnych jak i przez firmy. Jest to system operacyjny przystosowany dla ekranów dotykowych z całkowicie nowym interfejsem i nowymi możliwościami. Jednak, trzeba poświęcić sporo czasu, aby „ponownie” nauczyć się obsługi nowego systemu. Ponadto, Windows 8 zawierał wiele „niedoróbek” związanych z bezpieczeństwem i możliwością zdalnego przejęcia kontroli nad komputerem z Windows 8. Microsoft do tej pory wydał już 4 uaktualnienia łatające „dziury” w systemie. Zamówienia na Windows 8 ze strony armii amerykańskiej może znacząco przyczynić się do lepszego postrzegania  nowego produktu Microsoftu pod względem bezpieczeństwa. Wiadomo, że systemy informatyczne, które wykorzystuje Pentagon muszą się charakteryzować najlepszymi zabezpieczeniami.

Microsoft

Image representing Bill Gates as depicted in C...

Image via CrunchBase

Dzisiaj akcje Microsoftu spadają ok. 1,3%. Spadki trwają już drugą sesję. Widocznie działa tu psychologia związana z przysłowiem inwestorów z Wall Street – „Kupuj plotki. Sprzedawaj fakty”.

Tymczasem Bill Gates –  założyciel firmy i główny akcjonariusz jest w tym roku o $7 miliardów bogatszy niż rok wcześniej.