Jak szybko znaleźć pracę w Londynie? Trzeba wywiesić bilbord w centrum miasta


Adam Pacitti

Adam Pacitti

Adam Pacitti ma 24 lata. Mieszka w Londynie, ale pochodzi z Wyspy White. Jest bezrobotnym absolwentem dziennikarstwa Uniwersytetu  Winchester w Anglii. W poszukiwaniu pracy zgodnej z jego wykształceniem wysłał kilkaset CV do potencjalnych pracodawców w Londynie. Wszystkie okazały się bezskuteczne.

Adam

Zdesperowany zdecydował się wydać ostatnie 500 funtów na opłacenie bilbordu w Camden Town – dzielnicy Londynu. Bilbord zawiera wizerunk bezrobotnego, adres jego strony internetowej oraz napis – Wydałem ostatnie 500 funtów na ten bilbord. Proszę, dajcie mi pracę.

W ciągu 24 godzin od wystawienia bilbordu 10 tysięcy osób wysłało informacje na Twitterze na jego temat. Podobna liczba odwiedziła jego stronę internetową http://www.employadam.com. Adam ma nadzieję, że tak duże zainteresowanie jego osobą wkrótce zaowocuje jakąś konkretną ofertą pracy – być może ze strony jakiejś stacji telewizyjnej – (rozmarzył się). Ma już w tym zakresie pewne doświadczenie. Sam robił filmy dokumentalne i zamieszczał je na YouTube. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem.

Pomysł do zastosowania w Polsce? – a może dla szukających pracy w Londynie Polaków.

Więcej na temat zdesperowanego bezrobotnego -> The Independent