Sukces Apple’a w Chinach. Degradacja w USA


W ciągu weekendu Apple sprzedał w Chinach ponad 2 miliony iPhonów 5. Jest to najlepszy wynik sprzedaży ze wszystkich dotychczasowych modeli smartfonów produkowanych przez Apple’a. W piątek rozpoczęła się oficjalna sprzedaż najnowszego smartfonu na chińskim rynku, ale zanim jeszcze był dostępny w sklepach, Chińczycy zgłosili ponad 200 tysięcy zamówień internetowych. W USA i 30 innych krajach iPhone 5 jest dostępny od początku października.

China iPhone 5

Mimo tak dobrych wyników sprzedaży, w niedzielę akcje Apple’a zostały „zdegradowane” przez analityków amerykańskiego banku inwestycyjnego Citigroup z „kupuj” do „neutralne”. Powodem obniżenia ratingu było zmniejszenie zamówień podzespołów od kooperantów Apple’a na pierwszy kwartał 2013 roku.

Wg analityków Citi sprzedaż iPhonów w przyszłym roku może znacząco się zmniejszyć, co negatywnie wpłynie na zyski firmy. Ich zdaniem teraz akcje Apple’a prawdopodobnie odbiją z dołka na poziomie niewiele ponad 500 dolarów, ale nie powinny przebić poziomu $575. Pierwotnie analitycy Citi zakładali, że będzie to $675 (w rzeczywistości dotychczasowy szczyt cenowy Apple’a to $702).

One thought on “Sukces Apple’a w Chinach. Degradacja w USA

  1. Pingback: Apple w defensywie. Kooperanci redukują produkcję wyświetlaczy iPhone 5 | ANDERRSON Giełda Kontrakty i INNE sprawy...

Możliwość komentowania jest wyłączona.