Strach przed podatkami w Ameryce


Doradcy inwestycyjni w USA namawiają bogatych Amerykanów, aby sprzedali papiery wartościowe jeszcze w tym roku. Chodzi o podatki. W tym roku podatek od dywidendy w USA wynosi tylko 15%. W przyszłym roku ma wzrosnąć do ponad 43%. Także podatek od inwestycji giełdowych ma wzrosnąć z obecnych 15% na 23,8% w roku przyszłym. Lepiej teraz sprzedać i zapłacić mniejszy podatek, niż czekać na wątpliwe zyski w przyszłym roku i zapłacić dużo wyższe podatki – argumentują doradcy inwestycyjni.

4 thoughts on “Strach przed podatkami w Ameryce

  1. k pisal okolo tygodnia temu : „Dobierz opcje x w razie wig 20 w okolice 2355/60” (spadkowe) … co skrupulatnie uczynilem ale jak byli w okolicy 2400. Luka w pon z rano mile widziana,ale najchetniej open neutralny lub lekki minus, skok w gore i kontynuacja down przed 12 …. wtedy spadki moga troche potrwac….. 15.10 pisal tez : „To na pewno 18 19 juz musi popuscic w pqzdzierniku. Lub w listopadzie 3/4” .. zobaczymy co wyjdzie z tego proroctwa .. generalnie jak ma spadac to nie ch robi to powoli, bo mocne luki gora/dol zawsze pachna mi wyleszczaniem drobnicy.

  2. ale nasz banan co jakis taki oderwany od reszty ostatnio … licze walna jednak te 200 pkt dol od 2400 na w20. K pisze ze pon im dowali jeszcze .. zobaczymy jak mu pojdzie

Możliwość komentowania jest wyłączona.