S&P 1575 w przyszłym roku – twierdzi Goldman Sachs


Zdaniem analityków z banku inwestycyjnego Goldman Sachs, indeks S&P 500 może pobić w 2013 rekord cenowy 1565 punktów osiągnięty 9 września 2007 roku. Podobnego zdania są analitycy z innych największych amerykańskich banków: Citygroup i Bank of America. W tym roku indeks ten wzrósł już 14%.

W ciągu weekendu na portalach amerykańskich i blogosferze nastąpiła zmiana nastawienia co do kierunku giełd z negatywnej na pozytywną. Jeszcze kilka dni temu było pełno tekstów o trwającej korekcie, która może znieść w dół indeksy amerykańskie aż o 20%. Teraz – niespodziewany optymizm.

Trwa sezon wyników kwartalnych w USA. W poniedziałek bardzo dobrymi wynikami pochwalił się bank Citygroup. Dzisiaj raporty publikują m.in.: (przed otwarciem giełdy w USA) UnitedHealth Group, Goldman Sachs, Coca Cola, Johnson & Johnson, (po zamknięciu) IBM, Intel. Jeszcze we wrześniu Wall Street znacząco obniżyła oczekiwania co do zysków spółek za III kwartał, tak więc jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że raporty będą znacznie lepsze niż prognozy. W poniedziałek Citygroup „zaskoczył” bardzo pozytywnie dużymi zyskami. Akcje podrożały ponad 5%. Dzisiaj może być podobnie. Niemniej spółki technologiczne (Intel, IBM) mogą rzeczywiście opublikować słabe wyniki.

Z moich obliczeń wynika, że dzisiaj lub w środę może wystąpić przecena poniedziałkowych (i ewentualnie dzisiejszych) wzrostów na kontraktach S&P 500.
Strategia na FW20: zająć krótką pozycję jak najwyżej to będzie możliwe i liczyć na krótkoterminowe spadki.

2 thoughts on “S&P 1575 w przyszłym roku – twierdzi Goldman Sachs

Możliwość komentowania jest wyłączona.