Prognoza na czwartek


Środowa sesja na GPW przyniosła spadki na WIG20. Dodatkowo na kontraktach FW20 spadał LOP wraz  z cenami. Moja prognoza na środę okazała się trafna jedynie co do futures S&P500. Nie spodziewałem się, że utracimy korelację z giełdami w USA. Niemniej, wygląda na to, że w Stanach nastąpi niedługo wybicie górą. Budowane jest wsparcie na kontraktach SP500 w okolicach 1430 punktów. 21 Days MA Equity Put/Call Ratio spada i jest z każdym dniem na coraz niższych poziomach, co jest bardzo dobre dla rynku akcji. Także VIX jest w trendzie spadkowym i znajduje się poniżej 17 punktów. Dyskorelacja z rynkiem amerykańskim, która pojawiała się w środę na GPW jest być może tylko „zmylą” głównego inwestora w stosunku do pozostałych uczestników rynku. Gdyby jednak kapitał zagraniczny wychodził z Polski, wtedy nalezy oczekiwać zakończenia swingu wzrostowego w Warszawie. W ostatnim przypadku, prawdopodobnie trend boczny byłby kontynuowany z tendencją spadkową, podczas gdy giełdy w Ameryce i Europie robiłyby nowe szczyty.

Utrata korelacji (czasowa mam nadzieję) sprawia, że prognozy na kolejną sesję mogą mieć mniejszą wartość inwestycyjną.

Wg moich obliczeń, w środę futures S&P500 będą przebywać na terytorium spadkowym w pewnej części sesji, niekoniecznie w cenach zamknięcia. Dużo zależy od danych makroekonomicznych, których w czwartek jest sporo. Trudno prognozować zachowanie FW20 ze względu na utratę korelacji. Jednak, w razie cofnięcia futures S&P 500 na terytorium spadkowe, można zaryzykować zajęcie długiej pozycji na FW20 i czekać na wybicie w górę z trendu bocznego. Krótki stop loss.

2 thoughts on “Prognoza na czwartek

  1. k raczej liczy na down na bananowej … sredni termin na 2165, napierdzielal ich eskami prywatnie z funduszu
    „Mowilem Ci rano ze skurw…..synom nie popuszcze chociaz czekalem na publikacje o hossie.”

    • hej mpi. W jankach trwa trend wzrostowy. Jeśli u nas zaczęła się dystrybucja, to trochę ona potrwa. Póki w Ameryce będą szli up, to u nas tak od razu nie spadnie. Do wyborów w USA jeszcze mogą rosąnć na SP500. U nas tez może odbić.

Możliwość komentowania jest wyłączona.