Prognoza na wtorek


Kontrakty S&P 500 będą w pewnej części sesji przebywać na terytorium spadkowym, niekoniecznie jednak w cenach zamknięcia dnia. Od lipca średnia 30-sto okresowa na wykresie dziennym stanowi skuteczne wsparcie dla Futures S&P500. Za każdym razem, kiedy ceny spadają, wsparciem jest właśnie ta średnia 30MA. Tak też było w piątek i poniedziałek. Mocnym sygnałem cofnięcia rynku byłoby przecięcie tej średniej. Mimo wzrostów na DOW, VIX w poniedziałek wzrósł 3,75% – to drugi  dzień wzrostów z rzędu. Niemniej, 21-Days Equity only Put/Call Ratio Index znajduje się po poniedziałkowej sesji na dołkach, co jest b. dobre dla akcji i może wskazywać, że trend boczny w Ameryce może zakończyć się wybiciem w górę. (Na razie trudno prognozować z dużym prawdopodobieństwem).

Strategia

1. Kontrakty S&P 500 są rano notowane na plusach. Należy poczekać aż ceny na FW20 wybiją do góry (prawdopodobnie do 2430 punktów) i zająć krótką pozycję – możliwie jak najwyżej. Zasięg spadków – okolice 2400 p.

2. Rano S&P 500 futures spadają. Należy zająć krótką pozycję od razu lub zaraz po otwarciu rynku kasowego na GPW.

Prawdopodobieństwo prognozy tylko 65%.

7 thoughts on “Prognoza na wtorek

 1. Witam wszystkich
  Jak na razie nie ma sygnału na S…możemy dziś 2455 zaliczyć…z S-kami byłbym ostrożny. Dopiero co wybiliśmy z dłuższej konsolidacji na poziomie 2380-2420 i wyjście górą jest faktem. Do tego na kontrakcie za oceanem jak i na S&P jest sporomiejsca na wzrosty. Jak dla mnie dalej L na kontrakcie u nas…i podciągać teraz SL do góry.
  pozdrawiam

 2. Cześć jaco
  To prawda. Na razie tak wygląda, że będzie u nas rosło dalej. Zobaczymy, co dalej w jankach, po wejściu kasowego.Prognoza tylko 60% prawdopodobieństwa i na razie nie było sygnału na eS. LOP stale rośnie. Być może przebiją silne wsparcie w okolicach 2455. Jednak rynek lokalnie wykupiony na maxa.

  • Hejka. Widzialem na systemie , tam już linia pozioma na 200 min.))))Mam L po 394, 40 szt i teraz tylko jazda do góry )))) . Stop na 415 obecnie.

 3. Nie wie czy warto trzymać do stop profit. Prawdopodobnie moja prognoza z jankami się sprawdzi i będą na terytorium spadkowym. U nas na systemie sygnał na eS po 42. Sygnały na eS w jankach. Bundy odbijają.

Możliwość komentowania jest wyłączona.