QE3, QE4…QEn…..QE forever


FED może rozszerzyć QE3 poprzez skup dodatkowych papierów wartościowych oprócz tych powiązanych z kredytami hipotecznymi – oznajmił szef regionalnego oddziału FED w San Francisco, John Willimas. Wspomniał też, że jest możliwe przedłużenie operacji twist na przyszły rok.

o tym czytaj na portalu Marketwatch – http://www.marketwatch.com/story/fed-williams-qe3-asset-purchases-may-be-expanded-2012-09-24

Wg mnie, taka wypowiedź jest silną ingerencją w rynki finansowe i może sprawić, że prognozy wynikające z analizy technicznej i przepływów gotówkowych na rynkach finansowych  mogą się nie sprawdzić. Zwiększa się prawdopodobieństwo wzrostów na kontraktach amerykańskich we wtorek. Na razie podtrzymuję moją prognozę.

2 thoughts on “QE3, QE4…QEn…..QE forever

  1. Poniedziałek był już trzecim dniem korekty naszego głównego indeksu. Do zamykania pozycji w akcjach, zachęcały kolejne słabe dane makroekonomiczne (kiepskie wrześniowe wskaźniki koniunktury PMI), które tylko potwierdzały to, co już wszyscy dawno wiedzą…KRYZYS trzyma mocno światową gospodarkę za gardło i nie ma zbyt wielkiej ochoty na odwrót. Zapowiedzianej przez FED i EBC wielkiej gotówki jak nie ma tak nie ma i co bardziej wrażliwym inwestorom puszczają już nerwy.
    Tym nie mniej zgadzam się , że bardziej prawdopodobne są w najbliższym czasie wzrosty. Z jednej strony mamy koniec kwartału, z drugiej strony pieniądze zarówno pomocy europejskiej, jak i amerykańskiej w końcu powinny spłynąć i rozruszać rynki. Do tego mamy czas wyborów w Stanach i raczej zobaczymy jeszcze raz szczyty niż schłodzenie. Na naszym kontrakcie FW20 dochodzi jeszcze pozycja długa , którą wgm trzyma duży inwestor z koncentracji.
    Na FW20 opory na 2425,2454…wsparcia na 2380, 2354. Obecnie jesteśmy po środku luki. U mnie L z krótkim stopem ))).
    pozdrawiam

  2. witam, jako ciekawostkę dodam, że w COT na Emini S&P pośrednicy, banki inwetycyjne i spekulanci zwiększyli w ubiegły wtorek zaangażowanie w pozycje S o 100.000 i stosunek obecnie od wtorku wynosi 650/250 dla S, a był około 600/300, a w zestawieniu miej szczegółowym pomiedzy commercials i noncommercials nie odnotowałem zmian.

Możliwość komentowania jest wyłączona.