Prognoza na wtorek 25 września


Czas wpisu – Wtorek 25 września godz. 00.17

Poprzednia prognoza okazała się niezwykle dokładna, mimo że prawdopodobieństwo było jedynie 65%. Kontrakty na indeks WIG20 szły śladem kontraktów S&P E-mini. Tuż przed godz. 24 w poniedziałek, kontrakty na amerykańskie indeksy S&P 500 i DOW kończą sesję na lekkich plusach. W trakcie dnia spadały nawet o,4%. Kontrakty na NASDAQ 100 utrzymują wartości ujemne 0,4%. Przyczyna to ogromne spadki na Facebooku (-9%) oraz spadek akcji Apple’a (patrz post poniżej).

VIX dzisiaj zakończył sesję lekkimi wzrostami 1,4%. Natomiast VXX odnotował spadek  1,44%. DOW Transportowy zakończył sesję ponad 1% wzrostem. Mimo – wydawałoby się – niekorzystnej dla długich pozycji sesji w Ameryce, należy liczyć się z obroną wsparcia 1445 punktów na S&P 500 E-mini.

Wg moich wyliczeń, we wtorek kontrakty w Ameryce będą przebywały na wyraźniejszym terytorium spadkowym – w pewnej części sesji. Spadki mogą być większe niż w poniedziałek. Jednak ceny mogą powrócić ponad poziom 1450 – jeśli trend boczny będzie kontynuowany. Jeśli nie, to zamknięcie wtorkowej sesji może być na minusach na S&P 500 E-mini.

Strategia na wtorek: S&P E-mini będą przebywały na minusach w pewnej części sesji. Jeśli rano we wtorek będą na terytorium wzrostowym, należy poczekać do wybicia w górę FW20 do najwyższego możliwie poziomu i zająć pozycję krótką. Jeśli futures S&P 500 będą rano na minusach, należy zająć krótką pozycję na FW20 na otwarciu lub niedługo po otwarciu rynku kasowego.

Prawdopodobieństwo prognozy 75%