Wiedźmy


Trudno prognozować jak zachowają się kontrakty w dniu ich wygasania. Dlatego napiszę tylko o sytuacji na rynku w Ameryce i na GPW.

Zgodnie z prognozą z dnia poprzedniego, kontrakty w USA były w czwartek na wyraźniejszym terytorium spadkowym. Spadki na SP500 przełożyły się na GPW. FW20 zamknęły się na minimach sesyjnych ze stratą 1,53% na poziomie 2377.

Po zamknięciu sesji w Europie, kontrakty w Ameryce znacząco odbiły i zamknęły dzień lekkimi wzrostami (0,2%). Prawdopodobnie będzie kontynuacja trendu bocznego, a dalszy kierunek rynku zostanie wyznaczony po wygaśnięciu bieżącej serii kontraktów. Niemniej DOW Transportowy stracił w czwartek aż 2,77%. Znacząco też wzrósł indeks Equity Put/Call Ratio, który w czwartek skoczył z 0,56 na 0,75. Wiele przemawia za krótkoterminową mini korektą na kontraktach S&P 500 w kierunku 1430-40 punktów. Mocniejsze korekcyjne uderzenie zniosłoby ceny do silnego wsparcia na poziomie 1400 p. W piątek wygasanie kontraktów serii wrześniowej. Zakładając, że na FW20U12 główny inwestor ma większość długich pozycji, to będzie chciał je zamknąć jak najwyżej.